Najnowsze wydanie

Reklama

Sonda

Czy w weekend majowy jest wystarczająco dużo imprez w gminie Nakło?
 
Reklama

LogowanieReklama

Tyle czasu zostało do końca budowy obejścia Nakła:

Wielka letnia przygoda w „Studio Lato 2013”

Muzyka, zaproszeni goście, humor, konkursy, pozdrowienia, e-maile, telefony, SMS-y, kartki z wakacji, wspólna zabawa na antenie Radio Nakło codziennie, od poniedziałku do piątku, od godz. 11.00 do godz. 13.00. Zaprasza „Studio Lato” Eugenia Czyż-Rydzyńska i Józef Rydzyński. Takiej treści dżingiel codziennie zapraszał słuchaczy Radia Nakło do „Studia Lato 2013”.

Od 24 czerwca br. do 30 sierpnia br. w tej letniej muzycznej łodzi polscy wykonawcy cieszący się niesłabnącym powodzeniem – Wawele, Czerwone Gitary, Skaldowie, No To Co, Pod Budą, Bogusław Mec, Teresa Tutinas, Maria Koterbska, Stenia Kozłowska, Ada Rusowicz, Anna German, Sława Przybylska, Irena Jarocka, Kasia Sobczyk, Karin Stanek – „dinozaury”, zawsze młodzi. Muzyczne wędrowanie dostarczyło słuchaczom niemało emocji. Wędrowanie po krajach Europy z muzyką charakterystyczną dla danego kraju i krótkim komentarzem. Muzycznie zwiedziliśmy kontynent Ameryki Północnej i Południowej, Afrykę, Galapagos, Hawaje, Amazonię. Spotkanie w „Studio Lato” z zaproszonymi gośćmi stało się codziennością. Z największą przyjemnością wspominamy rozmowy z osobami, które przypłynęły do nakielskiej przystani rzecznej, przybyli rowerami lub pieszo. To reportaże o tych ludziach uświadomiły nam, że nie ma granic emocji i wyzwań, jaką jest pasja. Były to osoby młode i dużo starsze. Z wielką radością i optymizmem opowiadały o swoich podróżach szlakiem wodnym, którym towarzyszyli: pies Hamburg i 30-letnia papuga Lovita kupiona w Chile. Zafascynowało nas młode małżeństwo – Kinga i Wojciech z Wąbrzeźna z córeczką Kalinką. To oni wybrali wspólne poznawanie naszego kraju na rowerowym szlaku na trasie Wąbrzeźno-Toruń-Bydgoszcz-Nakło-Wolin-Kołobrzeg-Łeba. Powiedzieli: „Jesteśmy razem i takie wyprawy cementują rodzinę”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygody psa Lassie w książce „Lassie, wróć” czytanej na antenie Radia Nakło przez Józefa Rydzyńskiego.
Nie jesteśmy w stanie wymienić tych wszystkich naszych bohaterów, z którymi rozmawialiśmy w ramach „Studia Lato”. Zapisali się oni w kronice ‘Studia Lato 2013”, a przede wszystkim w pamięci naszych słuchaczy. Jedną z naszych rozmówczyń była Romana Janka, która latem br. przebyła pieszo trasę 790 kilometrów szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii. – To była podróż w głąb serca – powiedziała słowami Santiago de Compostela na koniec naszej rozmowy o tej niezwykle trudnej, pieszej wędrówce Romana Janka.
Dużym wyzwaniem dla naszych słuchaczy były codzienne konkursy SMS-owe i telefoniczne – 591 SMS-ów, 590 telefonów, 60 kartek pocztowych z wakacji, 25 e-maili – to efekt naszych spotkań.

Z pozdrowieniami prowadzący „Studio Lato” Eugenia Czyż-
Rydzyńska i Józef Rydzyński

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj swój komentarz

Imię:
Temat:
Komentarz:
Start Wiadomości Nakło Wielka letnia przygoda w „Studio Lato 2013”
Reklama